Szanowni Państwo,

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność  i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Już po raz piąty Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie bierze udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki “Szkoła do hymnu”.

Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewanie hymnu narodowego przez pracowników Centrum odbywa się w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku jest to czwartek, 10 listopada 2022 r. W ten sposób chcemy włączyć się we wspólne świętowanie 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (i nie tylko) oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką uważności ucznia, samoświadomością i relaksacją na stacjonarne warsztaty

“Edukacyjny podwieczorek… Zauważam… Czuję… Doświadczam…”,

które odbędą się 15 listopada 2022 r. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie w sali 208; rozpoczęcie o godz. 16:30.


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na drugą edycję wieczornego spotkania nauczycieli, które odbędzie się on-line w piątek 4 listopada 2022 r. od godz. 17:00.

“II Wielkopolska Noc Belfrów. Zainspiruj się w Koninie”

to inicjatywa skierowana do nauczycieli z Wielkopolski. W ramach tego wydarzenia nauczyciele będą mieli możliwość wymienić się sprawdzonymi pomysłami i doświadczeniami edukacyjnymi, radami wychowawczymi, narzędziami technologicznymi, znajdą inspirację do motywowania siebie i uczniów, by wzbudzić pasję i rozwijać swoje i uczniowskie skrzydła.

“II Wielkopolska Noc Belfrów…” organizowana jest przez: Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Biologię z Blondynką.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów: Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Sądu Okręgowego w Koninie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zapraszamy nauczycieli, przedstawicieli rad rodziców, rodziców i przedstawicieli samorządów uczniowskich na konferencję

“M e d i a c j e  w  s z k o l e”,

która odbędzie się 20 października 2022 r. w Epicentrum Kultury – CKiS – Dom Kultury “Oskard” przy Alejach 1 Maja 7a.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłaszanie się telefonicznie lub e-mailowo do CDN w Koninie (tel. 63 242 23 32, 63 245 75 20, e-mail: cdn@cdnkonin.pl).

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W imieniu organizatorów zaprasza
Jarosław Jankowski
Dyrektor
Centrum Doskonalenia Nauczycieli
w Koninie

Program szkolenia


Szanowni Państwo,

zapraszamy na seminarium on-line

“Zintegrowana Strategia Umiejętności 2030 – kierunek dla edukacji”.

Seminarium dedykowane jest wyłącznie dla dyrektorów szkół (niezależnie od typu szkoły).

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Seminarium odbędzie się 19 października 2022 r. (w godz. 10:00-13:00) przy użyciu platformy Google Meet – link do seminarium zostanie przesłany uczestnikom przed seminarium.

Szanowni Państwo,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy na bezpłatną konferencję

“Nasze inspiracje, Twoje realizacje”,

która odbędzie się on-line, 11 października 2022 r. w godz. 15.00-18.15.

Konferencja jest efektem współpracy między Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Poznaniu oraz Centrami Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, Lesznie i Pile. Spotkanie składa się z części wykładowej i warsztatowej. Mamy nadzieję, że zaproponowane tematy pozwolą Państwu poszerzyć wiedzę i wykorzystać ją w pracy z uczniami.

Plan konferencji oraz rejestracja są dostępne na stronie ODN w Poznaniu ⇒ tutaj

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Korzystając z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej chciałabym Państwu serdecznie podziękować za współpracę oraz życzyć Państwu zdrowia, niewyczerpanych pokładów dobrej energii i wytrwałości, byście mogli Państwo realizować zamierzone cele, czerpać satysfakcję z pracy w szkole, a prywatnie spełniać swoje marzenia!

Zapraszam serdecznie w imieniu wszystkich ośrodków i centrów doskonalenia nauczycieli!

Ksenia Herbst-Buchwald
Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w akcji “BohaterON w Twojej Szkole”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii upamiętniającej uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocją postaw patriotycznych i popularyzowaniem historii Polski XX wieku.

Organizatorami akcji są trzy fundacje (wymienione w regulaminie projektu). Akcja realizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

W ramach sześciu edycji kampanii Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek i listów z życzeniami.

W akcji wysyłania życzeń do Powstańców Warszawskich mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne.

Rekrutacja do udziału w akcji trwa do 2 października 2022 r. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest przesłanie poprawnie wypełnionego formularza uczestnictwa dostępnego na stronie internetowej https://bohateronwtwojejszkole.pl/zglos-placowke#.

W tegorocznej edycji projektu BohaterON w Twojej Szkole tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu https://dumnizpowstancow.pl/ – nowym, wirtualnymi miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w kolejnej edycji

“Konkursu Recytatorskiego #Pan Tadeusz”

dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Organizatorem Konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Liderem przedsięwzięcia jest Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

W finale konkursu wezmą udział uczniowie szkół ponadpodstawowych z rejonu działania wszystkich ośrodków doskonalenia nauczycieli podległych Departamentowi Eudukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu (Leszno, Poznań, Konin, Kalisz i Piła).

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie jest organizatorem półfinału, który odbędzie się 24 października 2022 r. od godz. 10.00 w siedzibie CDN w Koninie, ul. Sosnowa 14, sala 208.

Szanowni Państwo,

Klub Dyrektora zaprasza dyrektorów szkół i placówek na spotkanie z ekspertem ds. prawa oświatowego – panem Leszkiem Zaleśnym.

Temat spotkania: “Stan prawa oświatowego na starcie roku szkolnego 2022/2023” (M/2)

Termin: 29 września 2022 r., godz. 9.00-12.00

Miejsce: CDN w Koninie, Konin, ul. Sosnowa 14, sala 208.


« Poprzednia          Następna »