Skocz do zawartości
 
Obserwuj nas  
Placówka akredytowana
63 242 2332 cdn@cdnkonin.pl ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin
Strona główna Aktualności i komunikaty Protokół przebiegu wojewódzkiego konkursu historycznego „Konspiracja harcerska w latach 1939-1956”

Protokół przebiegu wojewódzkiego konkursu historycznego „Konspiracja harcerska w latach 1939-1956”

Godło harcerskie. Tytuł konkursu.

Tegoroczną edycję konkursu poświęciliśmy pamięci harcerzom i harcerkom, którzy swój obywatelski sprawdzian zdali w czasie II wojny światowej, walcząc w obronie kraju.

 

Wspominając harcerzy podziemia, chcieliśmy zachęcić młodych ludzi do samodzielnego zgłębiania wiedzy na ich temat oraz kształtowania i pogłębiania postaw patriotycznych i szacunku dla kanonu wartości propagowanych przez harcerki i harcerzy.

 

Organizatorami Konkursu byli: radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Pani Zofia Itman, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Patronat honorowy nad konkursem objął Wielkopolski Kurator Oświaty.

 

Na konkurs wpłynęło 137 prac (97 prac ze szkół podstawowych i 37 prac ze szkół ponadpodstawowych oraz 3 scenariusze zajęć – kategoria dla nauczycieli) w następujących kategoriach: lapbook, muzyczna, praca plastyczna, kartka z kalendarza, komiks i scenariusz zajęć – kategoria dla nauczycieli. Jury konkursu po przeanalizowaniu wartości merytorycznej i estetycznej przyznało nagrody.

 

Protokół przebiegu konkursu

 

Opracował: Mariusz Kordylewski (na podstawie informacji nadesłanej przez Agnieszkę Piekarską).

Zobacz także
63 242 2332
cdn@cdnkonin.pl
ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin