Skocz do zawartości
 
Obserwuj nas  
Placówka akredytowana
63 242 2332 cdn@cdnkonin.pl ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin
Strona główna Aktualności i komunikaty Uroczyste podsumowanie projektu "Szkoła Naszych Marzeń – Jak nie być samotnym w szkole?"

Uroczyste podsumowanie projektu "Szkoła Naszych Marzeń – Jak nie być samotnym w szkole?"

Uroczyste podsumowanie projektu "Szkoła Naszych Marzeń – Jak nie być samotnym w szkole?"

5 października 2023 r. w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie odbył się

Kongres Edukacyjny "Szkoła Naszych Marzeń – Jak nie być samotnym w szkole?".

 

Celem wydarzenia było podsumowanie i upowszechnienie rezultatów projektu realizowanego w partnerstwie z Miastem Konin, II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Koninie, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, New School w Oslo i Spółdzielnią Socjalną Spectrum w Koninie. Projekt realizowany był w ramach Programu Edukacja Komponent IV – Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania oferty edukacyjnej na wszystkich poziomach oraz we wszystkich formach II nabór, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz z budżetu państwa.

 

Kongres Edukacyjny składał się z dwóch części. W pierwszej – usłyszeliśmy dr Adę Florentynę Pawlak w prelekcji "Samotność followersów. Sztuczni ludzie w mediach syntetycznych" i panią Agnieszkę Gołębiowską, która przybliżyła "Innowacje zrodzone z empatii, kreatywności i troski o uczniów" – wypracowane metodą design thinking.

 

W drugiej części pani Aleksandra Chodasz wraz z uczestnikami projektu zaprosiła uczestników kongresu do udziału w warsztatach integracyjnych oraz upowszechniających rezultaty działań projektowych. Podczas warsztatów zaprezentowano pięć innowacji edukacyjnych: aplikacja Dziennik Nauki, aplikacja Młodzieżowa aktywizacja serca, platforma wymiany doświadczeń "Wymiennikownia", Dzienniczek samorozwoju, Przestrzeń relaksu OASIS ROOM. Uczestnicy warsztatów pracowali metodą dramy. W trakcie spotkania zaprezentowano pakiet inspiracji i innowację pedagogiczną.

 

Jak wynika z ewaluacji przeprowadzonej wśród uczestników, kongres był wartościowym wydarzeniem oraz okazją do dzielenia się inspiracjami.

Filmowa relacja z kongresu

Zobacz także

Nabór na stanowiska nauczycieli doradców metodycznych

W obszarze wspomagania objętym przez CDN w Koninie poszukiwani są kandydaci na doradców metodycznych: j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, fizyki, informatyki, kształcenia zawodowego i edukacji wczesnoszkolnej oraz kandydaci na doradców metodycznych wspierających: nauczycieli pedagogów, nauczycieli psychologów, pedagogów specjalnych.

63 242 2332
cdn@cdnkonin.pl
ul. Sosnowa 14, 62-510 Konin