Konkurs „Będę Biznesmenem – BeBi”
Kolejna edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.
Szanowni Państwo,
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie i Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zapraszają na Narodowe Czytanie 2024.
Z powodu choroby, nie spotkamy się z Aliną Świdowską, wybitną aktorką i piosenkarką, od wielu lat współpracującą z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie oraz nie porozmawiamy o książce „I nie pamietam więcej nic”.
W zamian tego: wysłuchamy fragmentu "Kordiana" Juliusza Słowackiego w interpretacji Szantal Strzelińskiej, następnie wspomnimy Adinę Blady-Szwajger autorkę książki "I więcej nic nie pamiętam", a później porozmawiamy z Szantal Strzelińską o jej drodze do aktorstwa.
Szantal Strzelińska (ur. 2001 r. w Koninie). Aktorka i reżyserka. Od 2020 roku studentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Wyreżyserowała kilka spektakli i widowisk muzycznych, między innymi Pieśni wolności (2019), Tribute to Cohen (2019), Monodram (2020), Kwiaty polskie, czyli powiew łódzkiej przedwojennej awangardy w Koninie (2021), Lamia (2022), Imię Róży (2023). Zagrała także w wielu etiudach studentów Szkoły Filmowej w Łodzi, takich jak Gaelle (reż. i op. Charlotte Lourenco), Mojry (reż. i op. Maciej Ułamek), Bis (reż. Liang Yi-Wu), Hair Story (reż. Klaudia Fortuniak), Kołysanka (reż. Karolina Biesiadzka pod opieką dr. Jerzego Matuli) i Antonioni reż. Agnieszka Kalińska pod opieką prof. dr. hab.Filipa Bajona i prof. dr. hab. Bogdana Dziworskiego.
Serdecznie zapraszamy!
Zaproszenie do udziału w Narodowym Czytaniu.
Zapraszają Dyrektor CDN w Koninie – Jarosław Jankowski
oraz Dyrektor MBP w Koninie – Damian Kruczkowski
Relacja z Narodowego Czytania 2024
Kolejna edycja konkursu adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Projekt dla nauczycieli i uczniów z okazji rocznicy trzech koronacji (przypadającej w roku 2025): w roku 1025 koronowany był Bolesław Chrobry, po jego śmierci jego syn, Mieszko II Lambert i jego żona Rycheza, w roku 1295 koronował się w katedrze gnieźnieńskiej Przemysł II.