Ósmoklasiści w Pracowni 3D – inspirująca lekcja technologii
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie w Pracowni 3D.
Nasza pracownia 3D stała się miejscem wyjątkowych spotkań uczniów z różnych szkół, którzy wspólnie odkrywają fascynujący świat nowoczesnych technologii. Podczas zajęć młodzież ma okazję korzystać z innowacyjnego sprzętu – systemu komputerowego zSpace, gogli VR i Meta Quest oraz skanera i drukarek 3D.
Dzięki tym narzędziom uczniowie mogą uczyć się poprzez doświadczenie: tworzą modele 3D, eksplorują wirtualne światy, uczą się przyrody, fizyki, historii czy projektowania w trójwymiarze. Każde spotkanie to połączenie nauki, kreatywności i współpracy.
Zajęcia nie tylko rozwijają umiejętności techniczne, ale także inspirują do działania, wspierają twórcze myślenie i integrują młodych ludzi z różnych środowisk. To edukacja przyszłości – dostępna tu i teraz!
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie w Pracowni 3D.
Impresja fotograficzna z zajęć uczniów.