Szanowni Państwo,

w imieniu Stowarzyszenia Strefa Wsparcia zapraszamy wszystkie szkoły i przedszkola w województwie wielkopolskim do udziału w bezpłatnym, profilaktycznym programie edukacyjnym

“RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI”.

Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “ODŁĄCZ SIĘ. POŁĄCZ SIĘ”, której pełen start zaplanowany jest na wiosnę 2022. Kampania jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat.

Kampania ma na celu:
  • szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny;
  • uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci;
  • pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.
Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej: https://strefa-wsparcia.pl/przedszkola-i-szkoly/

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami zajęć edukacyjnych opracowanymi w ramach

Projektu Edukacyjnego “Czyste Powietrze”.

Scenariusze zajęć adresowane są do nauczycieli szkół podstawowych.

Scenariusze zajęć
Szanowni Państwo,

w związku z umieszczeniem Stanisława Lema w gronie patronów roku 2021 ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przygotowaliśmy “Quiz o życiu i twórczości Stanisława Lema »Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Lemie, ale boisz się spytać«”. Zainteresowani nauczyciele mogą pobrać quiz opracowany w postaci pliku PowerPoint ze strony internetowej CDN – z zakładki “Materiały edukacyjne”: https://cdnkonin.pl/index.php?it=60000 lub bezpośrednio: https://cdnkonin.pl/index.php?it=61256.
“Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”
[Św. Jan Paweł II]

Dzisiaj nasze Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie otrzymało kartkę z podziękowaniami od Fabiana za “ogromne serce i pomoc”.

Fabianku, dziękujemy Ci za piękną, artystycznie wykonaną kartkę, która oddaje nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Cieszymy się bardzo, że mogliśmy Ci pomóc, i już dziś zachęcamy wszystkich mieszkańców Konina i naszego regionu do wypełniania nakrętkami czerwonego serca przy ul. Sosnowej 14, by pomóc potrzebującym.
Obraz na serwerze zewnętrznym
Szanowni Państwo,

doradcy metodyczni Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zapraszają nauczycieli, wychowawców i specjalistów szkolnych do udziału w bezpłatnych formach doradztwa metodycznego. Szczegółowe informacje o działalności doradców wraz z harmonogramem dyżurów metodycznych w budynku Centrum oraz budynkach Filii w Kole, Słupcy i Turku CDN Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie zamieszczono na plakacie.
Szanowni Państwo,
informujemy, że dostępne są scenariusze edukacyjne dotyczące upowszechniania informacji o COVID-19.
Scenariusze stanowią jeden z elementów projektu “REGIONAL COVID-HUB”. Beneficjentem projektu jest Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Scenariusze edukacyjne są zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego i zostały przygotowane przez zespoły eksperckie jako materiały pomocnicze dla nauczycieli lekcji biologii oraz materiały wspierające lekcje wychowawcze w zakresie COVID-19.
Szanowni Państwo,

27 września to data szczególna w historii Polski. 82 lata temu w Warszawie podjęto decyzję o powołaniu Służby Zwycięstwu Polski – organizacji, która stała się fundamentem Polskiego Państwa Podziemnego. Później przekształcono ją w Związek Walki Zbrojnej i na końcu w Armię Krajową. Był to fenomenem w dziejach okupowanej Europy. Stworzone zostały struktury administracji, które w konspiracji działały nieprzerwanie do 1945 r.


Szanowni Państwo,

w przestrzeni Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie pojawiło się czerwone serce. Jest to inicjatywa dyrektora Jarosława Jankowskiego. Nasze czerwone bijące serce ma podwójną symbolikę – z jednej strony wspomaga recykling, uczy selektywnego gromadzenia odpadów, umożliwia mieszkańcom w świadomy i łatwy sposób pozbycie się zbędnych nakrętek, z drugiej strony pomaga osobom potrzebującym.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Konina do wypełnienia serca plastikowymi nakrętkami, które zostaną przekazane na szczytny cel.
Szanowni Państwo!

Zpraszamy do przeczytania numeru okazowego nowego czasopisma-periodyku “Edusfera” poświęconego najbardziej istotnym problemom polskiej edukacji oraz promowaniu dobrych praktyk edukacyjnych.

Wydawcą czasopisma są Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Kolejne numery czasospisma w wersji elektronicznej będą pojawiać się w dziale “Publikacje”.

Pobierz czasopismo “Edusfera”

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z informacją na temat potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem elektronicznych papierosów.

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

Informacja o papierosach elektronicznych

« Poprzednia          Następna »