Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy!

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w szkoleniach poświęconym rycykom [rycyki to ptaki].

Szkolenia odbędą się 11 i 12 czerwca 2022 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Szczegóły na plakacie

Szanowni Państwo,

Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł i Wielkopolska Nauczycielka Roku 2021 Joanna Gadomska, patroni honorowi, serdecznie zapraszają dyrektorów, nauczycieli, doradców metodycznych do udziału w konferencji

“EKOszkoła na miarę XXI wieku, czyli pomysły i dobre praktyki na edukację ekologiczną prosto ze szkolnej ławki”

organizowanej wspólnie przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, EKO-SZKOŁĘ 2022 oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2022 r., w godz. 10.00-15.00, w formie stacjonarnej, w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Aleja Niepodległości 16/18. Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo.

Zaproszenie

Program konferencji


Szanowni Państwo,

w dniach 4-5 czerwca 2022 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbywa się

Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. “Plagi i medycyna”.

To już XVIII edycja tego wydarzenia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Plagi i medycyna”. Jest to niezwykłe wydarzenie, które przenosi uczestników do epoki średniowiecza, kiedy to powstały fundamenty współczesnej Europy. To spotkanie z historią. Podczas Festiwalu będzie można obserwować pokazy walk, pracę średniowiecznych rzemieślników, inscenizacje historyczne oraz wziąć udział w warsztatach. Nasi edukatorzy z Ośrodka w Lądzie przeniosą uczestników na łąki trzęślicowe (zapraszamy do zwiedzania dioramy), a Dyrektor przybliży fascynujący świat motyli, prezentując wystawę “Motyle bez granic”.

Osoby lubiące taniec zachęcamy do udziału w warsztatach tańców dawnych i tradycyjnych. Program jest niezwykle bogaty.


Zapraszamy na konferencję on-line

“Od śrubokręta do estetyki, czyli sztuka i wzornictwo w szkołach branżowych”,

która dbędzie sie na platformie Teams 27 maja 2022 r. w godz. 11.30-14.35.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów, nauczycieli branżowych szkół I stopnia, doradców zawodowych, nauczycieli koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych.

Link do konferencji

Program konferencjiSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenie:

“Aplikacja Blooket w nauczaniu”.

Termin: poniedziałek, 23 maja 2022 r.; rozpoczęcie o godzinie 18:00.

Zapisy przez system ISOS.Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie w szczególny sposób obchodzi Międzynarodowy Dzień Rodziny.

Po raz trzeci dołączyliśmy do międzynarodowej akcji społecznej fundacji #Humanites “Dwie Godziny dla Rodziny”. Dzięki akcji społecznej “Dwie Godziny dla Rodziny” podarujemy sobie krótszy dzień pracy. Symboliczne dwie godziny wolnego to czas na spędzenie popołudnia w gronie najbliższych.

Akcja “Dwie Godziny dla Rodziny” jest kampanią społeczną na rzecz głębokich relacji rodzinnych, aby być razem, a nie “obok siebie”. Tegoroczna akcja jest dedykowana Rodzinie i Człowiekowi. Dla wielu ludzi i rodzin świat zmienił się niemal z dnia na dzień. W tym trudnym czasie wojny u naszego sąsiada szczególnie istotne jest wsparcie, które otrzymujemy od bliskich, także wsparcie, jakim my obdarzamy innych. Polacy i Polki zdali egzamin z Człowieczeństwa, udzielając pomocy i goszcząc uciekinierów z Ukrainy. W tym roku w związku z wydarzeniami w Ukrainie akcja odbywa się pod hasłem: “Dwie Godziny dla Rodziny/Dla Człowieka” (zobacz http://2godzinydlarodziny.pl").

Cieszymy się, że od trzech lat Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie współtworzy GLOBALNY RUCH SPOŁECZNY na rzecz bliskości i dobrostanu, aby wspólnie z innymi pracodawcami budować kulturę umożliwiającą pracownikom realizowanie się we wszystkich ich rolach – zawodowych i prywatnych.

Życzymy Wam miłego czasu spędzonego w gronie rodzinnym.

Jarosław Jankowski
Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie

Szanowni Państwo!

Przyjęcie do klasy ucznia z Ukrainy to ogromne wyzwanie dla nauczyciela, pozostałych uczniów, przede wszystkim zaś dla cudzoziemskiego dziecka. Chociaż Ukraina jest nam bliska geograficznie, to jednak funkcjonuje w innym kręgu kulturowym. Świadomość różnic między naszymi kulturami może ułatwić zrozumienie ukraińskiego ucznia, jego potrzeb, trudności i obaw, których doświadcza w obcym dla niego środowisku.

Zapraszamy nauczycielki/nauczycieli uczących uczniów/uczennice z Ukrainy na Warsztat międzykulturowy.

Termin: 31 maja 2022 r. (wtorek) (uwaga – zmiana terminu), godz. 15.00-18.00.

Forma: zajęcia stacjonarne, bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy,

na bezpłatne, certyfikowane i praktyczne szkolenia on-line dla zawodowców.

W maju między innymi:
  • 9 maja 18:00 “Excel w nauczaniu przedmiotów zawodowych branży TSL”
  • 11 maja 16:00 “Canva od podstaw”
  • 24 maja 18:00 “Aplikacja BeerGame w nauczaniu zarządzania zapasami w łańcuchach dostaw”
  • 30 maja 18:00 “Największe błędy przy poszukiwaniu pracy – jak rozmawiać z uczniami klas programowo najwyższych dalszych decyzjach zawodowych i edukacyjnych”
Zapraszam
Krzysztof Celka
kcelka@cdnkonin.pl


Szanowni Państwo,

zapraszamy na warsztaty “Arkusz kalkulacyjny dla początkujących” (W/42).

Szkolenie odbędzie się 18 maja 2022 r. w sali 207 w budynku Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie na ul. Sosnowej 14; rozpoczęcie o g. 15.00.

Zapisy poprzez system ISOS.

Zapraszamy


Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie zaprasza Państwa Dyrektorów na spotkanie on-line z ekspertem ds. prawa oświatowego – p. L. Zaleśnym.

Temat webinarium:

“Nowości w zakresie statusu nauczyciela, w tym czynności związane z procedurami kończącymi staże w ramach awansu zawodowego” (M/11).

Termin: 12 maja 2022 r. – godz. 9.00-12.00 (on-line).


« Poprzednia          Następna »