Tym razem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarte spotkanie z naszym doradcą metodycznym, które odbędzie się w trakcie dość nieoczywistego dla edukacji wydarzenia, jakim jest

Konwent Miłośników Fantastyki “FANTASMAGORIA” w Gnieźnie.

Wydarzenie odbędzie się w Gnieźnie w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki na ul. ks. prym. Macieja Łubieńskiego 3/5.

Zapraszamy
Krzysztof Celka


Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliża się Tydzień Liczenia Motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych. Pragniemy serdecznie zaprosić do zapoznania się z informacjami o kampanii, przygotowanymi wydarzeniami oraz do przyłączenia się do akcji wspólnego liczenia motyli w wielkopolskich parkach krajobrazowych.

Celem tego przedsięwzięcia jest budowanie społecznej odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy, za gatunki, z którymi dzielimy przestrzeń i za zachowanie zasobów przyrodniczych. Poprzez Tydzień Liczenia Motyli chcemy także wzbudzić w społeczeństwie chęć podejmowania działań – każdy z nas może przyczynić się do ochrony przyrody, dokonując niewielkich zmian w swoim otoczeniu.

W tym roku specjalnymi gośćmi będą dr hab. Marcin Sielezniew – profesor Uniwersytetu w Białymstoku oraz mgr Izabela Dziekańska – doktorantka na Uniwersytecie w Białymstoku. To znani w Polsce specjaliści, którzy aktywnie działają na rzecz ochrony motyli, rozwijają w Polsce opierający się na pracy wolontariuszy system monitoringu tych owadów w ramach europejskiej sieci, zarażają pasją i dzielą się wiedzą. Są współzałożycielami Towarzystwa Ochrony Motyli, które reprezentuje w Polsce Butterfly Conservation Europe. Nasi goście poprowadzą szkolenia, podczas których opowiedzą o ochronie tych owadów oraz o tym, w jaki sposób urządzać ogród, by stał on się odpowiednim miejscem do życia dla motyli. Gorąco zapraszamy.

Więcej szczegółów dotyczących rzeczonego wydarzenia znajdą Państwo w załączniku oraz na naszym profilu na Facebooku. Zachęcam także do zapoznania się ze specjalnym numerem magazynu “Krajobraz” w całości poświęconym motylom, który można pobrać pod tym linkiem: https://issuu.com/zpkww/docs/magazyn_krajobraz_nr_5_2022.

Opis projektu

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu 17 czerwca 2022 r. Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie będzie nieczynne.

Za niedogodności przepraszamy!

Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w projekcie

“Wielkopolskie Dwujęzyczne Przedszkolaki”.

Projekt realizowany jest od 1 października 2022 r. do 30 czerwca 2023 r. i jest finansowany z budżetu Województwa Wielkopolskiego. W projekcie może wziąć udział 35 publicznych przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu województwa wielkopolskiego, po jednym z każdego powiatu.

Celem głównym projektu jest promocja dwujęzyczności poprzez wdrożenie wychowania w dwujęzyczności w publicznych przedszkolach lub w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa wielkopolskiego.

Rekrutacja odbywa się w dniach 6-13 czerwca 2022 r.

Szczegółowe informacje

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w szkoleniach poświęconym rycykom [rycyki to ptaki].

Szkolenia odbędą się 11 i 12 czerwca 2022 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie.

Szczegóły na plakacie

Szanowni Państwo,

Wielkopolski Kurator Oświaty Robert Gaweł i Wielkopolska Nauczycielka Roku 2021 Joanna Gadomska, patroni honorowi, serdecznie zapraszają dyrektorów, nauczycieli, doradców metodycznych do udziału w konferencji

“EKOszkoła na miarę XXI wieku, czyli pomysły i dobre praktyki na edukację ekologiczną prosto ze szkolnej ławki”

organizowanej wspólnie przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu, EKO-SZKOŁĘ 2022 oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Konferencja odbędzie się 6 czerwca 2022 r., w godz. 10.00-15.00, w formie stacjonarnej, w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, Aleja Niepodległości 16/18. Udział w konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymają zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo.

Zaproszenie

Program konferencji


Szanowni Państwo,

w dniach 4-5 czerwca 2022 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbywa się

Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. “Plagi i medycyna”.

To już XVIII edycja tego wydarzenia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem “Plagi i medycyna”. Jest to niezwykłe wydarzenie, które przenosi uczestników do epoki średniowiecza, kiedy to powstały fundamenty współczesnej Europy. To spotkanie z historią. Podczas Festiwalu będzie można obserwować pokazy walk, pracę średniowiecznych rzemieślników, inscenizacje historyczne oraz wziąć udział w warsztatach. Nasi edukatorzy z Ośrodka w Lądzie przeniosą uczestników na łąki trzęślicowe (zapraszamy do zwiedzania dioramy), a Dyrektor przybliży fascynujący świat motyli, prezentując wystawę “Motyle bez granic”.

Osoby lubiące taniec zachęcamy do udziału w warsztatach tańców dawnych i tradycyjnych. Program jest niezwykle bogaty.


Zapraszamy na konferencję on-line

“Od śrubokręta do estetyki, czyli sztuka i wzornictwo w szkołach branżowych”,

która dbędzie sie na platformie Teams 27 maja 2022 r. w godz. 11.30-14.35.

Konferencja skierowana jest do dyrektorów, nauczycieli branżowych szkół I stopnia, doradców zawodowych, nauczycieli koordynatorów doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych.

Link do konferencji

Program konferencji

Szanowni Państwo,

Politechnika Łódzka zaprasza serdecznie nauczycieli współpracujących z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz ich uczniów do Instytutu Matematyki Politechniki Łódzkiej na spotkanie, które odbędzie się 4 czerwca 2022 r. – rozpoczęcie o godzinie 11:00.

Na spotkaniu przekonamy się, że wspaniałe wynalazki mogą tworzyć również ludzie młodzi. Poznamy historię pojazdów napędzanych energią słoneczną, zbudowanych przez studentów Politechniki Łódzkiej. Bolidy te zdobyły wiele wyróżnień i międzynarodowych nagród.

Pani dr hab. inż. Ewa Skrzetuska, prof. PŁ, opowie nam, jak dzięki osiągnięciom naukowym można zabezpieczać dzieci przedwcześnie urodzone przed nadmierną utratą wody z organizmu oraz wychłodzeniem. Dowiemy się również o innowacyjnych metodach pozwalających monitorować parametry życiowe pacjentów i wspomagać procesy rehabilitacji, dzięki połączeniu systemów elektronicznych z wyrobami tekstylnymi.

Po wykładach będzie można nie tylko zobaczyć bolid, ale nawet zrobić sobie w nim zdjęcie!

Harmonogram spotkania można znaleźć na stronie wydarzenia: https://im.p.lodz.pl/pl/popularyzacja/zawod-naukowiecSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne certyfikowane szkolenie:

“Aplikacja Blooket w nauczaniu”.

Termin: poniedziałek, 23 maja 2022 r.; rozpoczęcie o godzinie 18:00.

Zapisy przez system ISOS.

Szanowni Państwo!

Wielkopolski Kurator Oświaty ogłosił wszczęcie procedury wyłaniania kandydatów na stanowiska nauczycieli doradców metodycznych następujących przedmiotów:
 • język polski jako obcy,
 • język polski,
 • język angielski,
 • matematyka,
 • informatyka,
 • chemia,
 • fizyka,
 • przyroda,
 • geografia,
 • historia i wos,
 • plastyka,
 • wychowanie do życia w rodzinie,
 • nauczyciel psycholog,
 • kształcenie zawodowe,
 • edukacja wczesnoszkolna,
 • wychowanie przedszkolne,
 • doradztwo zawodowe.
Terytorium wspomgania doradców metodycznych powyższych przedmiotów byłby obszar działania CDN w Koninie.

Szczegółowe informacje« Poprzednia          Następna »